Měsíc Internetu
Partneři
Hlavní akce
Akce v knihovnách
Ostatní akce

Sdružení BMI
Internet a zdravotně postižení
Výzkumy o Internetu
Mezinárodní projekty
PRELUDE
MS-NET
Tiskové zprávy
Kontaktyod: 
do: 
  Aktuální články BMI98 BMI99 BMI2000 BMI2001 BMI2002 BMI2003 BMI sdružení

Sedmý ročník projektu Březen - měsíc Internetu zná své partnery
14.1.2004

Hlavními  partnery projektu Březen – měsíc Internetu budou v roce 2004  společnosti Česká pošta, DIGI TRADE a Stavební spořitelna České spořitelny, mediálními partnery jsou Český rozhlas, ČTK, portál Atlas, deník Právo,  vydavatelství Bertelsmann Springer ČR a Vogel Burda Communications, odborným partnerem ICZ, záštitu poskytl primátor hlavního města Prahy Pavel Bém. Organizátoři projektu z BMI sdružení zvolili pro sedmý ročník cimrmanovské moto Internet ležící, spící ...? Chtějí tím naznačit, že u nás sice již delší dobu chybí výrazný impuls k dalšímu rozvoji Internetu (Cimrmanův vklad do historie Internetu se týkal  jeho počátků), ale březen přesto přinese spoustu příležitostí, kdy se každý bude moci seznámit s tím, k čemu sám může Internet využít a zda se mu vyplatí.

Velmi pestrý program připraví  tradičně knihovny po celé republice, který bude zaměřen spíše na první seznámení s Internetem. Pro pokročilejší uživatele různého zaměření se uskuteční řada konferencí.  Například již byly vyhlášeny nominační soutěže pro účastníky dětské konference Junior Internet, která proběhne  v sobotu 20. března v Praze; její podmínky jsou na www.juniorinternet.cz                                         .                                  

Mezinárodní účast bude mít konference INSPO – Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami, která se uskuteční 13. března v Kongresovém centru Praha. Fenoménem e-learningu se bude zabývat 16. března v Praze konference, jejíž program přiblíží stránky www.e-univerzita.cz. Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně přivítá 17. března účastníky konference Internet a konkurenceschopnost podniku (více na http://e-konference.utb.cz/). 

Loňskou rekordní účast 1853 registrovaných návštěvníků se pokusí zopakovat 29. a 30. března v Hradci Králové konference ISSS – Internet pro státní správu a samosprávu, kam se již lze přihlásit prostřednictvím www.isss.cz.  Tečkou za letošním Měsícem Internetu se stane Noc s Andersenem z pátku 2.4. na sobotu 3. dubna, kterou stráví tisíce dětí v knihovnách při čtení pohádek, soutěžích a dostane se i na internetový pokec, při kterém si sdělí svoje dojmy a  zážitky.

Měsíce Internetu mohou využít také různé firmy nabízející služby spojené s využíváním Internetu. Jako první se ozvala překladatelská společnost a jazyková škola PRESTO – překladatelské centrum, která  umožní v průběhu března zájemcům zdarma přístup do svého produktu,  výukového programu anglické gramatiky Online škola na www.online-skola.cz.   

O hlavních partnerech BMI 2004:

Česká pošta Česká pošta, s. p., je samostatně hospodařící subjekt charakteru státního  podniku s povinností samofinancování. Vznikla 1. 1. 1993. Odvádí veškeré  příslušné odvody a daně do státního rozpočtu bez jakýchkoli výjimek či úlev.  Zřizovatelem je Ministerstvo dopravy a spojů ČR, od 1.1.2003 Ministerstvo informatiky ČR. Česká pošta podniká v oblastech  přepravy a doručování zásilek, peněžních  a obstaravatelských služeb.
 
DIGI TRADE  je softwarová firma, která zajišťuje služby zaměřené na vývoj, provoz a rozvoj informačních systémů. Svoji výjimečnou pozici získala budováním partnerství s klienty a prokázáním vysoké profesionality a odbornosti, kterou výrobci softwaru a hardwaru deklarují udělenými autorizacemi. DIGI TRADE je významným partnerem světových firem IBM a Microsoft. V roce 2002 byla oceněna umístěním v žebříčku FAST50 pro nejrychleji rostoucí technologické firmy ve Střední Evropě.

Stavební spořitelna České spořitelny, známá jako buřinka, je specializovanou bankou, která přijímá vklady od účastníků stavebního spoření – fyzických i právnických osob,  poskytuje jim úvěry a fyzickým osobám zprostředkovaně také státní podporu. Prodej svých finančních produktů zajišťuje prostřednictvím zejména pobočkové sítě České spořitelny, vlastní obchodní sítě a  internetu.  Na trhu stavebního spoření zaujímá trvale přední pozice, prioritní postavení obsadila při zavádění nejmodernějších informačních technologií do praxe. Je členem České bankovní asociace, Asociace českých stavebních spořitelen a  Evropského sdružení stavebních spořitelen.

 

 

 


MEZINÁRODNÍ PROJEKTY

 
Březen - měsíc Internetu

Mediální partneřiOdborný partner

 
Konference INSPO 2004

 
Konference Junior Internet


Mediální partneři

 
Konference Elektronické vzdělávání
od budoucnosti ke školní současnosti