Měsíc Internetu
Partneři
Hlavní akce
Akce v knihovnách
Ostatní akce

Sdružení BMI
Internet a zdravotně postižení
Výzkumy o Internetu
Mezinárodní projekty
PRELUDE
MS-NET
Tiskové zprávy
Kontaktyod: 
do: 
  Aktuální články BMI98 BMI99 BMI2000 BMI2001 BMI2002 BMI2003 BMI sdružení

V Bruselu o ženách v e-governmentu
20.4.2004

Ženy v e-governmentu byly tématem workshopu, který uspořádala iniciativní skupina BMI sdružení a ELANET/CEMR 23. března v Bruselu. Reagovala tak na velký zájem o tuto problematiku mezi regiony zúčastněnými v IST projektu PRELUDE a dalšími evropskými partnery, zapojenými do organizace ELANET a sítě eris@.

Mezi 25 účastníky byli představitelé ze 7 členských zemí EU (Belgie, Itálie, Finsko, Francie, Německo, Španělsko, Švédsko) a tří přistupujících zemí (Bulharsko, Česká republika a Polsko).

Jedním z cílů workshopu bylo diskutovat o možných směrech pro budoucí výzkumy na téma e-governmentu a e-demokracie, které by přihlédly k novým přístupům v gender problematice. Jak ukázala zpráva o ženách – vědeckých pracovnicích ve Střední a Východní Evropě z února 2004 (http://europa.eu.int/comm/research/science-society/highlights_en.html), ženy mají stále vedlejší postavení ve společnosti, často se soustřeďují v oblastech s nižšími příjmy a je málo pravděpodobné, že dosáhnou vrcholných pozic ve svém zaměstnání.

V diskusi moderované Irinou Zálišovou z BMI sdružení účastníci probírali různé aspekty této situace a vyjádřili zájem podílet se na hledání způsobů, jak dosáhnout pozitivních změn.

Všechny materiály a prezentace z workshopu budou dostupné v samostatné tematické sekci portálu PRELUDE (www.prelude-portal.org). Další dokumenty týkající se výzkumu e-governmentu jsou na stránkách Evropské komise.


MEZINÁRODNÍ PROJEKTY

 
Březen - měsíc Internetu

Mediální partneřiOdborný partner

 
Konference INSPO 2004

 
Konference Junior Internet


Mediální partneři

 
Konference Elektronické vzdělávání
od budoucnosti ke školní současnosti