Campbell
  dny otevřených dveří, výhodné připojení

  Teplická firma připravuje:

 • 1. Dny otevřených dveří - každé březnové úterý a čtvrtek od 13 do 17 hodin v prostorách firmy v Teplicích, Doubravská 21, pro všechny zájemce, kteří si práci s Internetem chtějí vyzkoušet na vlastní kůži.
 • 2. Internet Pack VOLný Čas - komplet pro připojení k internetu vhodný pro domácí (nejen) uživatele za speciální březnovou cenu 6990 Kč bez DPH. Komplet obsahuje CD-ROM se softwarem Microsoftu pro internet/intranet, homologovaný modem GVC 33,6 a roční předplatné přístupu k internetu včetně e-mailové schránky (tzv. Konto VOLný Čas, které umožňuje přiopjení každý den od 20,00 večer do 8,00 ráno a po celý víkend).
 • 3. Zvýšení rychlosti připojení uzlu - směrem k VOL v Praze bude v březnu rychlost zvýšena ze 64 na 128 kB/s.


  Centrum odborné přípravy Trutnov
  Den plný Internetu

  Centrum odborné přípravy v Trutnově zorganizuje 3. března Den plný Internetu určený nejširší veřejnosti. V době od 9 do 15 hodin budou průběžně k dispozici učebny výpočetní techniky tak, aby i laický zájemce mohl s pomocí odborného vedení navázat spojení v internetové síti.


  Centrum podnikání a rozvoje Kopřivnice
  dny otevřených dveří

  Centrum podnikání a rozvoje Kopřivnice zpřístupní zdarma ve dnech 11. a 12. března od 9 do 16 hodin pro veřejnost počítačové pracoviště centra v budově Domu podnikatelů, Štefánikova 244 v Kopřivnici se 2 PC připojenými na Internet. Pracovníci centra poskytnou všeobecnou informační podporu.


  Českomoravský Profit, Obec a finance
  konference Internet ve státní správě a samosprávě

  Českomoravský Profit a časopis Obec a finance pořádají 17. března v kulturním domě Eden v Praze konferenci Internet ve státní správě a samosprávě. Je určena poslancům, senátorům, představitelům ministerstev, přednostům, starostům a informatikům ústředních orgánů, obcí, měst a okresních úřadů.

 • Hlavní témata dopolední části konference:
 • Evropská unie a Internet, návaznost projektu IT pro místní správu a samosprávu na EU.
 • Diskuse k návrhu zákona o poskytování informací o činnosti státních orgánů a orgánů územní samosprávy za účasti poslance Oldřicha Kužílka, zástupce ministerstva kultury a účast předběžně přislíbil také ministr Vladimír Mlynář.
 • Internet jako nástroj prosazování společenských zájmů.
 • Odpolední sekce:
 • Kulatý stůl na téma ČR na cestě k informační společnosti v gesci Profitu a jeho hlavních partnerů v projektu Březen měsíc Internetu (AutoCont, Hewlett-Packard, IBM, Microsoft a PVT).
 • Internet ve veřejné správě pod osobní záštitou předsedy SMO Františka Dohnala a garancí hlavních sponzorů Software602 a PVT.
 • Využití Internetu na okresních úřadech pod programovou záštitou Komise informatiků OkÚ.
 • Datum, čas a místo konání: 17. března 1998, Kulturní dům Eden, U Slavie 10, Praha 10. Zahájení konference je v 9,00, odpolední části ve 14,00 hod.


  DCCI
  seminář o reklamě na webu

  Pražská společnost připravila na 19. února a 19. března v hotelu Flora v Praze seminář o reklamě na webu. Na programu budou mj. Druhy reklamní a marketingové komunikace na internetu, tvorba webové prezentace, základní pojmy internetové reklamy, reklama online a kampaň, vyhodnocování a měření.


  DirecNet Consulting
  konference Internet &Business LIVE

  DirectNet Consulting, BVV a Expandia Banka pořádají 26. března ve výškové budově BVV v Brně konferenci Internet & Business LIVE - strategie pro elektronický obchod a online vzdělávání. Témata: obchodní modely e-commerce aneb jak podnikat na Síti, obchodní centra na Internetu, bezpečné platby na internetu, aplikace protokolu SET, elektronické bankovnictví, legislativa pro elektronické obchodování, internetový marketing - analýzy trhu, metodologie, reklama a inzerce, ekonomické provozování online informačních služeb, online vzdělávání a podpora zákazníků, autorská práva a ochrana soukromí, modely řízení virtuálních organizací a interorganizační systémy.


  Erudio
  den otevřených dveří pro školskou veřejnost

  Ve dnech 20. a 21. 3. od 9 do 16 hodin bude pro školskou veřejnost otevřena v budově MFF UK v Praze na Malostranském náměstí 25 učebna s 11 PC připojenými na Síť pevnou linkou. Přítomen bude lektor pro všeobecnou informační i konkrétní technickou podporu. Vše pro školy (žáky, studenty, učitele a ostatní zaměstnance škol) zdarma.


  Evropské informační centrum JU a Ipex
  Jarní hrátky s Internetem - školení

  Jarní hrátky s Internetem, školení pro uživatele Internetu v rozsahu 20 hodin, uspořádají Evropské informační centrum Jihočeské university a společnost Ipex.. Termín 23. - 28. března, pondělí až pátek 17 - 19,30, sobota 8 - 18 hodin, cena 800 Kč. Místo: Evropské informační centrum JU, Horní 155, 381 01 Český Krumlov, tel./fax: 0337/712 405, e-mail: eic@ck.ipex.cz


  G - DATA
  den otevřených dveří, slevy

  Pražská firma nabízí na období března:

 • Každý čtvrtek v březnu od 13 do 18 hodin uspořádá den otevřených dveří v Geoelogické ul. 2, kde zájemcům bezplatně předvede práci s Internetem a zodpoví jejich dotazy.
 • Na školení o Internetu, které se koná každý pátek v učebně v Geologické ul. 2, poskytne slevu 10 % z ceny 1800 Kč.
 • Firmám, které se rozhodnou v březnu využít nabídky na vytvoření WWW prezentace a její umístění na serveru www.g-data.cz, poskytne slevu 15 % z vykalkulované ceny po dobu 4 měsíců przentace.


  Gcomp
  bezplatné prezentace

  Pražská firma uspořádá každý březnový čtvrtek od 13,30 hod. ve své učebně v sídle firmy na Smíchově, Elišky Peškové 6 bezplatné 90minutové prezentace Podniková strategie pro příští století s následujícím programem:

 • podnikový intranet a jak ho připravit
 • distanční vzdělávání na podnikovém intranetu
 • využití elektronické pošty v podniku.
 • Místo v učebně si lze zajistit na čísle telefonu (02) 533 521 nebo 537 263.


  Hotelová škola Poděbrady
  Rok internetu v Poděbradech

  Připojovací uzel sítě CESNET pořádá 24. března propagační akci. Rok internetu v Poděbradech aneb Jaro a internet po roce. Od 8 do 10 h program pro školy, od 10 do 12 h neformální setkání uživatelů, prezentace služeb a nových produktů, 14 - 18h praktické ukázky práce s internetem pro širokou veřejnost.


  CHIPweek
  panelová diskuze, soutěže

  Panelovou diskuzi na téma Internet v podnikání uspořádá redakce časopisu CHIPweek 27. března. Diskuze se uskuteční v pražském Terminal baru a bude přenášena online do internetu. Všichni, kdo si naladí v době od 10 do 12 hodin ve svém prohlížeči http://www.terminal.cz, budou moci sledovat v přímém přenosu diskuzi odborníků na dané téma. Zápis pak
  bude zveřejněn i v tištěném CHIPweeku. Tento časopis také chystá na březen vědomostní soutěže o internetu, v nichž na
  vítěze čekají tři různé špičkové modemy a připojení k internetu.


  Internet Club Nový Jičín
  Týden na vlnách internetu

  Ve dnech 16. až 19. 3. uspořádá Týden na vlnách internetu. Program denně:

 • 16,00 - 17,00 Což takhle dát si internet - přednáška o možnostech využití internetu, způsobech přiojení k internetu a službách, které internet poskytuje
 • 17,00 - 19,00 Na vlnách internetu - možnost individuální práce každého návštěvníka na internetu zdarma.


  Internetová kavárna Pl@neta
  seminář pro žurnalisty

  Internet z pohledu žurnalisty aneb nastávají zlé časy pro
  novináře? Tak se jmenuje seminář pro obecné žurnalisty, jakInter
  může internet zasáhnout do jejich budoucnosti a jak jej využít
  pro svou práci. Pořádají jej 5. 3. od 9.30 internetová kavárna
  Pl@neta (Praha 2, Vinohradská 12) a Petr Stránský, konzultant
  pro internet a média. Seminář je volný, ale je nutná
  registrace na adrese petr_stransky@svet.cz.


  KOMPASS Czech Republic
  bezplatné předvedení

  Mezinárodní databáze KOMPASS na internetu obsahuje informace z více než 60 zemí o 1,5 milionu společností z celého světa, 19 milionů odkazů na klíčové produkty a služby, jména 2,5 milionu výkonných ředitelů a 370 000 obchodních jmen a značek. KOMPASS CZ po předchozí telefonické dohodě (02/24009 448, 2422 6464) předvede zájemcům ve dnech 3. až 5. března v době mezi 10. až 15. hodinou vyhledávání informací z této databáze.


  MIUS
  den otevřených dveří

  Teplická firma pořádá 25. března ve svém školicím centru v Dlouhé ulici č. 2980 den otevřených dveří.


  Nadace Open Society Fund Praha
  den otevřených dveří

  Ve čtvrtek 19. 3. od 9 do 20 hodin bude v internetovém centru nadace Open Society Fund Praha v Prokopově ulici 9 den otevřených dveří, kdy si zájemci budou moci vyzkoušet připojení s asistencí odborníků.


  Omicron
  den otevřených dveří

  Katedra počítačů FEL ČVUT a výukové a poradenské sdružení Omicron uspořádají v sobotu 7. 3. od 9 do 16 hodin den otevřených dveří v počítačové učebně na ČVUT v Praze, Karlovo náměstí 12.


  ORDAS
  den otevřených dveří

  Vamberecký poskytovatel připojení z uzlu sítě CESNET chystá den otevřených dveří na 25. března. Od 10 do 16 hodin bude k dispozici učebna s 8 PC na střední škole (VOŠTE a SPŠ) v ulici U stadionu 1166 pro volné brouzdání internetem. V 10 a 14 hodin proběhne zhruba půlhodinová přednáška o možnostech využití internetu v menších firmách.  Podnik výpočetní techniky

  dny otevřených dveří, přednášky

  PVT uspořádá dny otevřených dveří, kdy si zákazníci budouc moci vyzkoušet připojení, poptat se po informacích. V rámci toho bude přednáška o internetu a službách PVT.NET, vždy v jeden den od 10 a 16 hodin. Dny otevřených dveří a přednášky se uskuteční v následujících divizích:

 • Litoměřice - 2. až 6. 3. (přednášky 3. 3.)
 • Chomutov - 9. až 11. 3. (přednášky 10. 3.)
 • Most - 16. až 18. 3. (přednášky 15. 3.)
 • Ústí nad Labem - 23. až 27. 3. (24. 3. přednášky)
 • Plzeň - byl zpřístupněn veřejnosti internet na jednom PC umístěném ve Středisku služeb PVT.
 • Dále připravuje PVT speciální akce pro firmy připojující se přes proxy - podrobnosti budou oznámeny k 1. březnu.
 • Na rádiu Evropa 2 uspořádá soutěž o zvýhodněné připojení k internetu.


  Progress Software
  seminář pro vývojáře aplikací

  Společnost Progress Software ve spolupráci s Ernst & Young, Sun Microsystems a Svazem průmyslu a dopravy ČR pořádá ve čtvrtek 26. Března seminář Strategie a nástroje pro celopodnikové aplikace v éře internetuJe určen vedoucím pracovníkům z oblasti informačních technologií a vývojářům aplikací, lidem, kteří současně řeší každodenní problémy vývoje, implementace a růstu aplikací a současně určují strategie pro dlouhodobý výhled.


  Sonet Online
  přednášky, dny otevřených dveří, sleva

  Provozovatel internetového uzlu sítě CZECH-NET v Břeclavi, Hustopečích a Mikulově:

 • - poskytne slevu 30 % pro prvních šest měsíců na pevné linky na objednávky uzavřené v březnu,
 • - uspořádá cyklus přednášek pro základní a střední školy v jihomoravském regionu,
 • - otevře ve všech březnových pracovních dnech od 15 do 17 hodin své prostory pro Dny otevřených dveří, kdy si mohou všichni vyzkoušet práci s Internetem zdarma.


  T-studito
  rozšíření otevírací doby, sleva

  Berounské vzdělávací středisko rozšíří otevírací dobu
  internetové čítárny v ulici U stadionu 911 v době jarních
  prázdnin od 2. do 6. března denně od 8.30 do 20.00 hodin.
  Současně uveřejní v berounském kulturním měsíčníku Program
  kupony opravňující jejich držitele k využití internetové
  čítárny za sníženou cenu 25 Kč/hodinu. Všem návštěvníkům
  poskytne odbornou pomoc lektor.


  TH SOFT
  seminář

  V úterý 17. března od 17 hodin se v budově Zámku na náměstí v Letohradu uskuteční seminář Co vše umí Internet. Pořadateli jsou TH SOFT Žamberk, SERVIS.CZ a Info-servis Rokytnice v Orlických horách, Informační centrum Letohrad. Akce se koná za podpory Městského úřadu Letohrad. Součástí semináře je předvádění praktické činnosti s internetem, v závěru proběhne slosování s možností výhry faxmodemu a přístupů k internetu zdarma.


  Univerzita Pardubice
  seminář Služby Internetu 98, dny otevřených dveří

  Dislokované pracoviště Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice uspořádá v pátek 27. března od 9 hodin v České Třebové pro zájemce o Internet z českotřebovského regionu seminář Služby Internetu 98 spojený s Dnem otevřených dveří. Program: informace o změnách realizovaných v roce 1997, koncepce rozvoje uzlu Cesnetu v České Třebové, nové možnosti Internetu, vyhlášení soutěže pro mládež ze středních a základních škol o nejlepší www-stránku.