Měsíc Internetu
Partneři
Hlavní akce
Ostatní akce
Akce v knihovnách

Sdružení BMI
Sondy do českého Internetu
Internet a zdravotně postižení
eBusiness Roadshow
Mezinárodní projekty
Tiskové zprávy
Kontaktyod: 
do: 


Děti v 72 knihovnách strávily báječnou Noc s Andersenem
24.3.2002

Na noc z pátku 22.3. na sobotu 23. března nezapomene nejméně 1200 dětí po celé republice. Strávily ji v knihovně, kde ji zaplnily spoustou her, pohádek, soutěží, besed se zajímavými hosty, skládáním básniček a dalším  programem, než po půlnoci či někde až k ránu zalehly a usnuly. Noc s Andersenem, po loňsku již tradiční součást Března – měsíce internetu, pro ně připravilo 72 dětských knihoven, z toho jedna až ve slovenské Trnavě. Díky internetu byly všechny děti ve spojení, sdělovaly si svoje zážitky a také se zúčastnily soutěže, kterou pro ně přichystala Mateřídouška.

 

Liché však byly obavy, že by kvůli internetu ztratily zájem o ostatní program. Naopak ten byl natolik  atraktivní a připraven knihovnicemi a knihovníky s tak velkou dávkou fantazie, že se do něj děti zapojily s plnou vervou. Čekala na ně spousta překvapení, například v Rokycanech procházely strašidelným sklepením, v Turnově hledaly poklad, v Uherském Hradišti zažily oživnutí jedné pověsti, když na náměstí přijel kočár tažený dvěma koňmi a všechny je postupně odvezl do knihovny. V Jihlavě je navštívil divadelní soubor De Facto Mimo s Pohádkovým kufrem. V Sobotce se dětem zjevil Fráňa Šrámek, který se podivil, kdo se nastěhoval do jeho rodného domu, v němž nyní sídlí knihovna. On sám prý v něm každou noc od půlnoci do jedné hodiny hraje se svými přáteli mariáš.

 

Nicméně díky zážitkům popisovaným v internetové konferenci  mohla shrnout jedna z organizátorek, Zlata Houšková z Národní knihovny v Praze, co všechno se během Noci s Andersenem dělalo: četlo, zpívalo, hrálo divadlo, hrálo na hudební nástroje, hrálo si, soutěžilo, křížovky luštilo, skládalo, malovalo, lepilo, stříhalo, překonávalo strach, recitovalo, běhalo, jezdilo, opékalo, tančilo, skákalo, stepovalo, vyprávělo, chatovalo, mailovalo, surfovalo, hledalo, psalo, skládalo básně, kouzlilo, ze zakletí vysvobozovalo, rozdávalo, vařilo, cukroví zdobilo, jedlo a pilo, smálo, strašilo, koukalo, natáčelo, ba        i gelové svíčky vyrábělo - jen se moc nespalo:-))

 

Popis nezapomenutelných zážitků často i s fotografickým doprovodem se jistě objeví také na internetových stránkách dětských knihoven. Podpořit jejich tvorbu si vytkla za cíl soutěž Webík, kterou připravil Klub dětských knihoven se sdružením BMI. Přihlásilo se do ní 12 dětských knihoven a v konkurenci vesměs kvalitních stránek zvítězila a webovou kameru WebCam Go Plus od společnosti Creative získala knihovna z Nového Bydžova, jejíž stránky vytvořil 13letý Martin Šťáva.


 
MEZINÁRODNÍ PROJEKTY

Go Digital

Březen - měsíc Internetu

Mediální partneři

Odborný partner

Internet na veřejných místech

Veřejný Internet

eBusiness Roadshow

tele2

Internet a zdravotně postižení

KB jistota

SPONZOR WEBU