Měsíc Internetu
Partneři
Hlavní akce
Akce v knihovnách
Ostatní akce

Sdružení BMI
Internet a zdravotně postižení
Výzkumy o Internetu
Mezinárodní projekty
ENERGIA
PRELUDE
MS-NET
TECNO ZEINU
Tiskové zprávy
Kontaktyod: 
do: 


Junior Internet přivítá v sobotu rekordní počet účastníků
(BMI) 4.3.2003

Rekordní počet 216 mladých tvůrců o průměrném věku 13,9 let se přihlásil do nominačních soutěží pro konferenci Junior Internet, která se uskuteční tuto sobotu 8. března v pražském Klubu Lávka. Záštitu nad ní převzal ministr informatiky Vladimír Mlynář, který vítězům tří soutěžních kategorií předá ocenění. Udělí i Cenu ministra informatiky a zvláštní cenu připravila také společnost Intel, která je hlavním partnerem 4. ročníku konference.

 

Cílem konference je podpořit děti a mladé lidi do 18 let, kteří Internet využívají k aktivní tvůrčí činnosti. Pro mnoho z nich se v minulých letech stala odrazovým můstkem k dalším internetovým aktivitám. Konferenci přitom připravují samy děti a mladí lidé za organizační spolupráce BMI sdružení. V prvních třech ročnících byla určena dětem do 15 let, letos poprvé byla kvůli velkému zájmu starších tvůrců přidána i kategorie do 18 let.

 

Kromě vyhlášení výsledků nominačních soutěží a prezentace vítězných prací bude program konference obsahovat mnoho zajímavých přednášek a diskusí. V odpolední části bude rozdělen do sekcí pro mladší a pro starší účastníky. Starší  se dozvědí o programování webových aplikací od Jiřího Koska, o podnikání nezletilých, propagaci projektů na Internetu, nejčastějších chybách při tvorbě www stránek, o Macromedia Flashi či o tom, kde se mohou uplatnit mladí novináři. Pro mladší je přichystán lehčí program s předváděním zajímavých webů pro děti, různými soutěžemi a podobně. Proběhnou i dvě diskuse – jedna s významnými internetovými osobnostmi, druhá s mladými vítězi a tvůrci.

 

Díky společnostem Logitech, Microsoft, LangMaster, Monima, Computer Press, DTP Studio, Pepsi Cola  a dalším čeká na účastníky také tombola s množstvím atraktivních cen. Mediálními partnery konference jsou Česká škola, Moje 1. noviny, Učitelské noviny, VTM, přímý internetový přenos konference bude vysílat na adrese http://live.atlas.cz  Atlas.cz. Agentura SAN, sdružující mladé novináře, bude zajišťovat on-line zpravodajství z konference na adrese www.novinar.cz. Program konference je uveden zde.

Komentáře k článku


Archiv rubriky

Březen - měsíc Internetu

Mediální partneři

Odborný partner

 
Konference Junior Internet


 
Konference INSPO 2003

 
MEZINÁRODNÍ PROJEKTY