O B S A H
- Výherci vědomostní soutěže Března - měsíce Internetu
- Vyhodnocení soutěže o nejlepší webovou aplikaci pro děti
- To nejlepší z českého Internetu
- Internet ve státní správě
- Internet na školách
- Články o BMI v Profitu
- Soutěž o nejlepší www stránku pro děti
- Marketingová příležitost


Vyhodnocení soutěže o nejlepší webovou aplikaci pro děti:

Ve čtvrtek 1. 4. ve 14 hod proběhlo na veletrhu Prague Internet World slavnostní vyhlášení nominovaných aplikací a vítězné aplikaci byl předán grant ve výši 50 000 Kč.

Vítězem soutěže se stal server Hroch

Zvláštní ocenění
Porota se rozhodla udělit zvláštní ceny:

Serveru Quido
jako velmi vydařené aplikaci, která však zcela neodpovídala vytyčené věkové skupině.

Aplikaci Domovská stránka 100% kluka
jako ocenění pro nejmladšího tvůrce (autorovi je 11 let). Děkujeme všem zúčastněným a jsme rádi, že soutěž splnila svůj účel: podnítit zájem o tvorbu hodnotných aplikací pro děti.


Internet na školách

Dny otevřených dveří ve školách zahrnuly celou Českou republiku. Tento projekt započal 2. března v Lískovci u Frýdku - Místku, dále potom pokračoval ve Vsetíně, Uherském Hradišti, Mostě - Velebudicích, Zlíně, Olomouci, Benešově, Ostravě, Pardubicích, Táboře, Českém Krumlově, Liberci, Praze, Plzni, Hradci Králové, Přerově a Teplicích. Řada základních a středních škol vzala celý Březen - měsíc Internetu doslova za svůj. Právě v regionech zavládlo nad projektem na podporu rozvoje Internetu v České republice veliké nadšení.


Internet ve státní správě

Jedním z vrcholů projektu byla Konference Internet ve státní správě a samosprávě ISSS´99, která se konala ve dnech 15.-16. března v Hradci Králové. Výsledky diskuse starostů, představitelů orgánů státní správy a odborníků mohli rovněž shlédnout občané, kterým by Internet měl postupně začít sloužit jako vynikající nástroj komunikace s úřady.

foto: Kulatý stůl týdeníku Profit se konal pod heslem Česká republika na cestě k informační společnosti


To nejlepší z českého Internetu

Letošní ročník projektu Březen - měsíc Internetu (BMI) je výrazně orientován na podporu českého obsahu Internetu. Ti, kdo sice vlastní počítač, ale dosud nejsou k Internetu připojeni, si tak mohou prohlédnout výběr z 30 českých internetových serverů na CD-ROMu "To nejlepší z českého Internetu". Jeho obsah tvoří následující servery: AIDS server, Auto, BrailNet, Britské listy, Březen - měsíc Internetu, Culture.cz, Česká televize, České noviny, Český virtuální hřbitov, Decibel, Deník veřejné správy, Detektiv, Divadlo Járy Cimrmana, Filmové nebe, Gentleman, Grafika, Hrady a zámky, Hroch, Interval, Konference ISSS, Lupa, Madonna, Mapy.cz, Města a obce, Miss Internet, Mobil, Národní technické muzeum, Neviditelný pes, Osobní stránky Miroslava Donutila, Pavučinový úsměvník, Seznam, Stránky Star Treku, Zelený Raul a Zoo Brno. CD-ROM byl distribuován časopisy Profit a PC World a rozdáván na jednotlivých akcích projektu Březen - měsíc Internetu. Na disku je souhrn návodů a rad předních českých internetových publicistů, jak se v Internetu rychle a jednoduše zorientovat.


Vyhodnocení soutěže o nejlepší webovou aplikaci pro děti

Jednou z akcí BMI, která si kladla za cíl vyprovokovat tvorbu nových internetových aplikací, určených dětem, bylo vyhlášení soutěže o nejlepší webovou aplikaci pro děti ve věku 7 - 12 let (informace o soutěži viz). Do uzávěrky soutěže se sešlo celkem 23 zajímavých aplikací, které se velmi lišily co do zaměření, úrovně technického a obsahového zpracování, ale i věku soutěžících.

Vyhodnocení soutěže probíhá dvoukolově. V pátek 26. 3. se sešla pětičlenná porota, která zhodnotila zaslané příspěvky a v prvním kole vybrala 5 aplikací, které postoupily do užšího finále. Ve čtvrtek 1. 4. ve 14 hod budou v rámci InfoArény na veletrhu Prague Internet World nominované aplikace předvedeny a pětičlenná porota rozhodne o vítězi soutěže, jemuž bude předán grant ve výši 50 000 Kč.

Nominované aplikace http://www.skoly.ostrava.cz/LiborNeuzil/soutez

 • Žáček
 • http://www.hroch.cz
 • http://greenfield.fortunecity.com/raven/394/
 • http://www.edunet.cz/baltik
 • http://www.pilsen.cz/skladacky

  Další přihlášené aplikace

 • http://www.fa.vutbr.cz/archiweb/index.htm
 • http://www.nachodsko.cz/decko
 • http://www.lanprojekt.cz/~browe
 • http://www.radio.cz/doma/map.html
 • http://www.4vision.cz/skoly/ddmsum
 • http://dino.omnis.cz/soutez/zeme.htm
 • http://web.telecom.cz/pmarecek
 • http://www.skoly.ostrava.cz/LiborNeuzil/soutez
 • http://www.quido.cz
 • http://www.sgp.cz, rubrika Hádanky
 • http://www.geocities.com/EnchantedForest/5997
 • http://www.front.cz/stara/internet
 • http://www.webart.cz/cz/narch3.htm
 • http://www.oct.cz/tom&jerry/
 • Hledej a hraj si!
 • Fryš na Internet dětem
 • Daniel Holobradý - Domovská stránka 100% kluka
 • Server skupiny JAHODA


  Podpoříte měsíc Internetu?


  Pokud vás projekt Březen - měsíc Internetu zaujal, či se dokonce k jeho akcím připojíte, pomozte další propagaci projektu a umístěte na svoje stránky tento reklamní proužek. Dosáhnete toho umístěním následujícího kódu na vaši stránku:

  <A HREF="http://www.brezen.cz" target=_top><IMG SRC="http://www.profit.cz/bannery/ban_bmi.gif" border=0 width=468 height=60 hspace=0 vspace=0></A>


  Společnost Markent provedla na konci měsíce ledna v rámci akce Březen - měsíc Internetu výzkum názorů obyvatel České republiky, jehož cílem bylo zjistit, jaké je povědomí o Internetu v obecné populaci. Vzhledem k tomu, že společnost Markent provedla stejný výzkum také v roce 1998, přinášejí získaná data unikátní informace o vývoji těchto hodnocení za poslední rok.

  V rámci uvedeného výzkumu bylo osloveno celkem 1 012 respondentů (technika výběru kvótní). Z uvedeného vzorku uvedlo 35 % respondentů, že pracují s počítačem, vlastní zkušenost s Internetem potvrdilo 13 % populace ČR. další významná část - celkem 29 % - pak uvedla, že s Internetem ještě nepracovala, ale projevuje o setkání s ním zájem. Z výsledků výzkumu dále vyplývá, že s Internetem pracují zejména mladí lidé a muži, přičemž každý pátý obyvatel ČR se domnívá, že Internet se v budoucnu stane důležitou součástí běžných domácností. (Další údaje naleznete v příloze "Výzkum povědomí o Internetu v obecné populaci ČR - přehled některých výsledků.")

  Vzhledem k tomu, že jedním z cílů projektu Březen - měsíc Internetu (BMI) je mapovat stav současného Internetu v České republice, využili organizátoři BMI nabídky společnosti Markent na exkluzivní spolupráci v oblasti marketingových výzkumů. Během prvních třech měsíců roku 1999 tak Markent zpracuje celkem pět odborných výzkumů, jejichž výsledky budou průběžně zveřejňovány. Jedná se o:

  • výzkum povědomí o Internetu v obecné populaci ČR;
  • výzkum znalosti a používání Internetu ve skupině uživatelů počítačů;
  • výzkum zhodnocení dopadu kampaně (ex-ante, ex-post);
  • výzkum využívání Internetu v podnikové sféře;
  • Internet ve státní správě.
  Další informace v odkazu současný Internet.


  Marketingová příležitost

  Hlavním cílem Března - měsíce Internetu je přispět k většímu rozšíření Internetu v České republice. Stejný zájem mají i firmy, které již na Internetu působí nebo dodávají výrobky či služby související s využíváním Internetu. Řada z nich to pochopila a využila loňského ročníku BMI k tomu, že se do něj zapojila vlastními marketingovými aktivitami. Letošní ročník jim nabízí ještě větší příležitost, jak k sobě připoutat pozornost.

  Přehled všech březnových akcí vyjde v příloze Profitu č. 10 dne 1. března. Dostanou jej nejen všichni novináři na tiskové konferenci 1. 3. k zahájení BMI, ale bude zaslán i širokému okruhu médií. Vedle toho, že média obecně již věnují problematice Internetu větší pozornost než před rokem, je zajištěna výraznější publicita prostřednictvím oficiálních mediálních partnerů BMI, jimiž se letos staly Česká televize, Český rozhlas, Česká tisková kancelář, Mladá fronta Dnes a vydavatelství IDG. Je tedy větší pravděpodobnost, že dobrý marketingový nápad zaujme některé z médií a jejich prostřednictvím se s ním seznámí širší veřejnost.

  Nejúčinnější je ovšem spojit tuto případnou mediální podporu s vlastním oslovením potenciálních i stávajících zákazníků obvyklými prostředky. Například společnost CS24 připravuje na březen slevy, soutěž a také speciální sestavu počítače pro Internet za velmi výhodné ceny. Současně s přihlášením se do přehledu akcí na podporu BMI rozesílá mailing svým zákazníkům a chystá proužkovou reklamu na několika předních serverech.


  Soutěž o nejlepší www stránku pro děti

  Vyhlašovatel soutěže: Březen - měsíc Internetu
  Garant soutěže: APO (Asociace poskytovatelů obsahu Internetu)
  Cíl soutěže: vyhodnocení nejlepších www stránek pro děti

  Podmínky soutěže:

  Hodnotící kritéria:
  1. obsah
   1. kvalita
   2. srozumitelnost
   3. přitažlivost
  2. grafika
   1. kreativita
   2. přehlednost
   3. přitažlivost
  Způsoby hodnocení:
  Každé kritérium se ohodnotí známkou 1 až 3.

  Známka 1 - výborná
  Známka 2 - dobrá
  Známka 3 - špatná

  Požadavky zadavatele soutěže: Příspěvky a dotazy lze adresovat Markétě Ciňkové: marketa.cinkova@amic.infima.cz,

  AMI Communications, Michalská 3, 110 00, Praha 1, tel. 24 21 28 73, 24 23 47 35
  Soutěžní doba: 21. ledna - 17. března 1999

 •