Měsíc Internetu
Partneři
Hlavní akce
Akce v knihovnách
Ostatní akce

Sdružení BMI
Internet a zdravotně postižení
Výzkumy o Internetu
Mezinárodní projekty
PRELUDE
MS-NET
Tiskové zprávy
Kontaktyod: 
do: 
  Aktuální články BMI98 BMI99 BMI2000 BMI2001 BMI2002 BMI2003 BMI sdružení

BMI sdružení předalo Cenu veřejnosti obci Němčovice
31.3.2004

Vysokou úroveň prokázaly nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí, které byly oceněny v soutěži Zlatý erb na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové. BMI sdružení zde 29. března tradičně předalo Cenu veřejnosti, kterou získala za své stránky obec Němčovice (www.nemcovice.cz ) .

V kategorii měst zvítězily Dačice (www.dacice-mesto.cz), v kategorii obcí Okříšky (www.okrisky.cz) a jako nejlepší elektronická služba byly oceněny aplikace webu města Hradce Králové (www.hradeckralove.org), a to usnesení volených orgánů, povodňový plán, MHD a památky, objednávání návštěvy a aktuality, tiskové zprávy, diskuse. 

Zvláštní cena ministra vnitra za nejlepší bezbariérový přístup na webové stránky byla udělena ministrem Stanislavem Grossem obci Stádlec (www.stadlec.info). Zvláštní cenu odborné poroty získal Plzeňský kraj (www.kr-plzensky.cz).

Cenu veřejnosti převzal starosta obce Němčovice Karel Ferschmann, kterého k zájmu o internet přivedli jeho dva synové, studující Fakultu aplikovaných věd ZČU. Manželka – historička zase zpracovává obecní kroniku. Němčovická radnice komunikuje s občany nejen prostřednictvím internetu, ale zavedla pro ně i speciální službu – posílá jim esemesky s důležitými informace o dění v obci.

 


MEZINÁRODNÍ PROJEKTY

 
Březen - měsíc Internetu

Mediální partneřiOdborný partner

 
Konference INSPO 2004

 
Konference Junior Internet


Mediální partneři

 
Konference Elektronické vzdělávání
od budoucnosti ke školní současnosti