Měsíc Internetu
Partneři
Hlavní akce
Akce v knihovnách
Ostatní akce

Sdružení BMI
Internet a zdravotně postižení
Výzkumy o Internetu
Mezinárodní projekty
PRELUDE
MS-NET
Tiskové zprávy
Kontaktyod: 
do: 
  Aktuální články BMI98 BMI99 BMI2000 BMI2001 BMI2002 BMI2003 BMI sdružení

Měsíc Internetu zakončí Nocí s Andersenem tisíce dětí v ČR, SR a Polsku
2.4.2004

Tečkou za 7. ročníkem Března – měsíce Internetu se stane Noc s Andersenem. Z pátku 2.4. na sobotu 3. dubna ji stráví tisíce dětí ve 252 knihovnách a dalších zařízeních, z toho 12 v Polsku a 13 na Slovensku. Tradiční akce Klubu dětských knihoven SKIP a BMI sdružení má za cíl podpořit dětské čtenářství a využít při tom k propojení zúčastněných Internetu. Díky společnosti ICZ bude možné sledovat od 19,00 hodin také přímý internetový přenos Noci s Andersenem ze Sedlčan, a to na adresách pnm://rav.eunet.cz/nsa/audio.rm (zvuk) a pnm://rav.eunet.cz/nsa/video.rm (video).

Čtením pohádek si děti zároveň připomenou svátek dětské knihy, který se slaví v mnoha zemích na památku narození známého dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Knihovny budou také obcházet  pohádkové bytosti, děti se zapojí do různých soutěží, s pomocí Internetu složí společnou oslavnou báseň a prostřednictvím chatu si budou sdělovat zážitky, jak noc probíhá u nich.

Adresy míst, kde všude se uskuteční Noc s Andersenem, uvádí na svých stránkách www.knihovnabbb.cz/noc2004adr.html Knihovna B.B.Buchlovana z Uherského Hradiště, která byla před lety iniciátorem tohoto projektu, na který se dnes těší děti už dlouhé měsíce předem. 

 

 


 


MEZINÁRODNÍ PROJEKTY

 
Březen - měsíc Internetu

Mediální partneřiOdborný partner

 
Konference INSPO 2004

 
Konference Junior Internet


Mediální partneři

 
Konference Elektronické vzdělávání
od budoucnosti ke školní současnosti