Měsíc Internetu
Partneři
Hlavní akce
Akce v knihovnách
Ostatní akce

Sdružení BMI
Internet a zdravotně postižení
Výzkumy o Internetu
Mezinárodní projekty
PRELUDE
MS-NET
Výuka znakové řeči
Tiskové zprávy
Kontaktyod: 
do: 
  Aktuální články BMI98 BMI99 BMI2000 BMI2001 BMI2002 BMI2003 BMI sdružení

Junior Internet 2005 vstupuje do Evropy!
25.11.2004

Účastníci ze Slovenska, Lucemburska a Litvy obohatí dětskou konferenci Junior Internet, jejíž 6. ročník se uskuteční v březnu 2005 jako jedna z hlavních akcí Března – měsíce internetu. Projekt určený dětem a mladým lidem, kteří se aktivně zajímají o internet, vytvářejí na něm webové stránky a různé internetové projekty, sestává nejen z březnové konference, ale té předcházejí nominační soutěže, které byly vyhlášeny již nyní.

„V České republice je mnoho mladých lidí, kteří vytvářejí na Internetu velmi zajímavé, profesionální a často i komerčně zaměřené projekty,“ říká Jiří Peterka, 17letý spoluorganizátor projektu, „naším cílem je právě takovéto mladé lidi podporovat a poskytnout jim jakýsi odrazový můstek.“

Například 17letý  Jan Řežáb provozuje mobilní portál RedBoss (www.redboss.cz) a prodává lidem mobilní aplikace, hry, melodie, pozadí a podobně. Spolupracuje s mobilními operátory a denně si od něj lidé stahují několik desítek tisíc věcí. Devatenáctiletý Zdeněk Cendra provozuje webhostingovou společnost SuperNetwork (www.superhosting.cz), která patří mezi nejúspěšnější v tomto oboru u nás a má několik tisíc stálých klientů. Oba dva začínali na Junior Internetu, kde vyhráli v internetových soutěžích a díky tomu se jim dostalo publicity a získali spoustu nových kontaktů. Dnes provozují úspěšné projekty a zaměstnávají další mladé lidi.

V rámci projektu Junior Internet každoročně probíhají internetové soutěže, ve kterých mohou  mladí lidé ukázat své internetové znalosti a schopnosti. Pro  6. ročník byly vyhlášeny celkem  4 soutěže:
 JuniorProject
– soutěž rozsáhlejších webových stránek a internetových projektů, pro mladé lidi do 18 let
 JuniorWeb – soutěž webových stránek, pro děti do 14 let
 JuniorText – soutěž textů a úvah na zadaná témata o Internetu, pro děti do 14 let
 Webík – soutěž webových stránek dětských knihoven, pro děti do 14 let

Mladí lidé mohou posílat své práce do nominačních soutěží nejpozději do 15. února 2005. Přihlášení do některé ze soutěží je také podmínkou účasti na konferenci. Přihlášky jsou přístupné na adrese www.juniorinternet.cz.

Konference Junior Internet pro mladé lidi proběhne v sobotu 5. března 2005. Vítězové internetových soutěží zde kromě hodnotných cen  dostanou také možnost předvést své projekty a práce před svými vrstevníky, ale i před novináři a odborníky z oblasti IT. Kromě toho bude připraven bohatý program plný přednášek, diskusí a prezentací, konference se zúčastní i různí hosté a známé internetové osobnosti. Poprvé přijedou na konferenci také delegace mladých  tvůrců ze Slovenska, Lucemburska a Litvy.

Projekt Junior Internet probíhá již 6. rokem v rámci kampaně Březen – měsíc Internetu (www.brezen.cz). Organizují ho z větší části sami mladí lidé, pouze za nutné organizační pomoci dospělých z BMI sdružení. Projekt zvítězil v českém kole soutěže Být při tom (organizované MŠMT), v kategorii „Nejlepší projekt na evropské úrovni organizovaný mladými lidmi do 18 let“. Více informací najdete na adrese www.juniorinternet.cz.

 


MEZINÁRODNÍ PROJEKTY

 
Březen - měsíc Internetu

Mediální partneřiOdborný partner

 
Konference INSPO 2004

 
Konference Junior Internet


Mediální partneři

 
Konference Elektronické vzdělávání
od budoucnosti ke školní současnosti