Domů

Blíží se uzávěrka Junior Internetu

Už jen do 31. ledna 2007 se mohou děti a mladí lidé do 18 let se zájmem o internet přihlašovat do internetových soutěží projektu Junior Internet. K dnešnímu dni organizátoři obdrželi již kolem 150 přihlášek. Mladí autoři webových stránek, grafických prací či  textů o internetu poté budou pozváni na konferenci Junior Internet. Vítězové dostanou kromě hodnotných cen možnost prezentovat své projekty na konferenci a také zúčastnit se mezinárodního sympozia v Bratislavě. Cílem projektu Junior Internet, který probíhá již poosmé v rámci kampaně Březen – měsíc Internetu, je být odrazovým můstkem pro podnikavé mladé lidi.

Mladí lidé se letos mohou přihlašovat celkem do tří internetových soutěží:
 
·        JuniorWeb – soutěž webových stránek a internetových projektů
·        JuniorDesign – soutěž webových designů a jiných grafických prací
·        JuniorText – soutěž textů na téma „Internet – výhoda pro znevýhodněné“
 
Internetové soutěže jsou určeny mladým lidem do 18 let. Přihlašovat se mohou na adrese www.juniorinternet.cz do 31. ledna 2007. „Letos poprvé vyhlašujeme rovněž soutěž grafických prací JuniorDesign. Ta by měla podpořit mladé webdesignery a grafiky, kterých na českém Internetu přibývá,“ poznamenává Jiří Peterka (19),  který projekt ve 12 letech s pomocí BMI sdružení založil. „Z dosavadních přihlášených prací je vidět, že úroveň je velmi vysoká.
 
Mladí účastníci internetových soutěží poté obdrží pozvánku na mezinárodní konferenci Junior Internet, která proběhne v sobotu 3. března 2006 v Praze. Vítězové soutěží zde budou mít příležitost prezentovat své práce před svými vrstevníky, ale i před novináři a počítačovými odborníky. Budou zde připraveny rovněž zajímavé přednášky o nejnovějších internetových trendech, diskuse, pro mladší účastníky vědomostní soutěž o zajímavé ceny. V rámci Burzy internetových projektů budou mladí lidé moci nabídnout spolupráci na svých projektech. Mladí lidé budou mít příležitost najít si stejně zaměřené kamarády a navázat kontakty i s mezinárodními účastníky ze Slovenska a Polska. Pro všechny účastníky bude rovněž připravena tombola s hodnotnými cenami.
 
Vítězové se navíc společně s jejich kolegy z ostatních zemí zúčastní od 30. 3. do 1. 4. 2007 závěrečného mezinárodního sympozia v Bratislavě, kde budou mít příležitost diskutovat   o svých projektech a zkušenostech a navázat mezinárodní kontakty a spolupráci. V rámci projektu Junior Internet jako každoročně proběhne rovněž mezinárodní statistický průzkum mezi účastníky soutěží o jejich vztahu k Internetu. Projekt je otevřen i mladým lidem se zdravotním postižením, jejichž potřebám bude konference přizpůsobena.
 
Junior Internet byl v roce 2006 oceněn za největší přínos k rozvoji informační společnosti Cenou ministryně informatiky. Celý projekt organizují sami mladí lidé (sdružení v neziskové organizaci Together Czech Republic) za podpory BMI sdružení. Partnery projektu jsou Nadace Vodafone, Mezinárodní višegrádský fond, PVT a Kofola. Mediálními partnery se staly Moje 1. noviny, Dětská tisková agentura, Alík, Lišta.cz, FlareWare a Česká škola. Ceny pro vítěze a do tomboly pro účastníky věnují Microton, Software602, Zoner Software, Symantec, Computer Press a další.
Více informací o projektu Junior Internet najdete na www.juniorinternet.cz.