Domů

Zlatý erb: Dejte hlas svému oblíbenému městskému či obecnímu webu

Až do čtvrtku 22. března 16 hodin mohou ještě uživatelé internetu dát svůj hlas v soutěži Zlatý erb oblíbeným webovým stránkám města či obce. Cena veřejnosti, kterou předá vítězi představitel BMI sdružení na konferenci ISSS 2. dubna v Hradci Králové, se uděluje na základě počtu zaslaných hlasů uživatelů webových stránek vztažených na jednoho obyvatele obce (podle údajů uvedených na Portálu veřejné správy). Již nyní pořadatelé registrují více než 4500 hlasů veřejnosti.

 

Hlasující musí disponovat platnou e-mailovou schránkou, na niž je poslána ověřovací zpráva. Potvrzení příjmu této zprávy je podmínkou platnosti hlasu. Hlasovat lze pouze pro jedno město nebo obec bez ohledu na kategorii, a to na adrese http://zlatyerb.obce.cz.

Devátý ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí, která je tradiční součástí aktivit Března – měsíce internetu, se blíží do finále. Soutěž probíhá dvoukolově, nyní budou postupně vyhlašovány výsledky krajských kol a porota vyhodnotí weby a elektronické služby nominované do celostátního kola. Z nich vzejdou vítězové ve třech hlavních kategoriích (nejlepší webové stránky města, obce a nejlepší elektronická služba) a dále budou uděleny zvláštní ceny za nejlepší turistickou prezentaci (v kategorii regiony i města a obce), web kraje (krajského úřadu) a za nejlepší bezbariérovou přístupnost.

Osobní záštitu nad soutěží pořádanou Sdružením Zlatý erb převzal ministr vnitra a informatiky Ivan Langer, nad cenou pro nejlepší elektronickou službu převzal osobní záštitu předseda Nejvyššího kontrolního úřadu František Dohnal.  Soutěž je organizována ve spolupráci se sdružením Český zavináč,  portálem Města a obce online a konferencí ISSS – Internet ve státní správě a samosprávě, na které budou 2. dubna v Hradci Králové slavnostně vyhlášeny výsledky.

Soutěž Zlatý erb je součástí aktivit v rámci  Března – měsíce internetu, pořádaného BMI sdružením. Záštitu nad 10. ročníkem Března – měsíce internetu převzal předseda Senátu Parlamentu ČR, hlavními partnery jsou IBM Česká republika a Ministerstvo práce a sociálních věcí, mediálními partnery jsou Český rozhlas, Protext – PR servis ČTK, deník Právo, vydavatelství Springer Media CZ a Vogel Burda Communications, odborným partnerem FORInternet a logistickým partnerem Česká pošta.