Domů

Noc s Andersenem 2007 pozve již posedmé děti ke čtení

Jen jednou za rok mohou malá mořská víla, ošklivé káčátko i cínový vojáček opustit stránky knih a spolu s dětmi prožít pohádková dobrodružství. Letos to bude o kouzelné a pohádkové noci z pátku 30. na sobotu 31. března 2007,  kdy Klub dětských knihoven SKIP pořádá již posedmé ve stovkách městských, obecních i školních knihoven a také v několika školách, družinách, nemocnicích či domech dětí na dosud zaregistrovaných 557 místech v Česku, Polsku, Slovensku a Slovinsku Noc s Andersenem. Udělá tak zároveň tradiční tečku za aktivitami knihoven v Březnu – měsíci internetu, do kterého se letos zapojilo 390 knihoven.
 

V tento páteční večer čeká na děti lákavý večerní a noční program se čtením a vyprávěním pohádek, společné soutěže připravené nakladatelstvími Fragment a Brio; je připraven noční internetový chat, pohádkové stezky odvahy, výlety do historie, bály, průvody lampiónové, baterkové i pyžamkové, malování i nejrůznější hry s internetem i bez něj, setkání se zajímavými lidmi, na řadu přijde i hlasování o nejlepší knihu loňského roku v anketě SUK 2006, kterou vyhlašuje Národní pedagogická knihovna v Praze.
 
Pro všechny účastníky Noci s Andersenem 2007 jsou připraveny pohlednice s obrázky Gabriela Filcíka a poselství Ivony Březinové. Po celý dlouhý večer čeká děti pestrá a zajímavá paleta zábavných i dobrodružných aktivit a pak noční spánek v tajemném prostředí knihovny. Účastníci nezapomenou ani na děti, které nemohou být s ostatními v knihovnách, protože jim to nedovolí  jejich zdravotní stav, na mnoha místech uspořádají děti dětem sbírku a její výtěžek dostane první dětský hospic v Malejovicích.
 
A letos poprvé se pokusí na všech místech najednou společně začíst ve stejnou dobu do stejné knihy E.B.White Šarlotina pavučinka. Organizátoři doufají, že děti budou mít znovu příležitost zjistit, co se děje v noci v knihovně, potkat třeba skřítka Čtenáříčka, ale hlavně vyslechnout pohádky, na které mají máma s tátou stále méně času…
 
Více informací se nachází na webové stránce Noci s Andersenem
http://www.knihovnabbb.cz/cz/noc_s_andersenem
 
 
Organizátorem projektu Březen – měsíc internetu je BMI sdružení. Záštitu nad jeho 10. ročníkem převzal předseda Senátu Parlamentu ČR, mottem 10. ročníku je Internet – výhoda pro znevýhodněné. Hlavními partnery Března – měsíce internetu  2007 jsou IBM Česká republika a Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, mediálními partnery jsou Český rozhlas, Protext – PR servis ČTK, deník Právo, vydavatelství Springer Media CZ a Vogel Burda Communications, odborným partnerem FORInternet a logistickým partnerem Česká pošta.