Domů
BMI98 | BMI99 | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 Česká verze English version

Tiskové zprávy

Junior Internet již podesáté odrazovým můstkem pro mladé talenty

Již podesáté mají talentovaní mladí lidé příležitost předvést své schopnosti a dovednosti v internetových soutěžích projektu Junior Internet. Až do 15. února 2009 se do nich mohou přihlašovat se svými webovými stránkami, internetovými projekty, grafickými pracemi či esejemi o Internetu. V březnu pak budou moci porovnat své schopnosti se svými vrstevníky z ČR i dalších zemí Višegrádské čtyřky na mezinárodním sympoziu Junior Internet v Praze.

Internet jako výhoda pro znevýhodněné se představil v březnu i na kolejích

Více než sto tisíc obyvatel České republiky se zúčastnilo akcí k propagaci internetu a četby, které připravily v průběhu letošního Března – měsíce internetu 332 knihovny. V duchu motta Internet – výhoda pro znevýhodněné byly knihovnické aktivity  často zaměřeny na ty, kterým internet umožňuje překonávat bariéry dané zdravotním či sociálním znevýhodněním. Značnému zájmu se těšil také Net vlak, který během jedenácti dnů navštívilo na sedmi místech 750 zájemců, z velké části se zdravotním handicapem. Motto 11. ročníku Března – měsíce internetu, jehož hlavním partnerem bylo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, se odrazilo i v programu několika odborných konferencí.

Neoficiální web čtrnáctiletého tvůrce se přemění na oficiální stránky městyse Dolní Cerekev

Kromě tradiční soutěže o nejlepší webové stránky měst a obcí Zlatý erb byly na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové 7. dubna vyhlášeny také  výsledky mezinárodní soutěže JuniorErb, nad kterou převzal záštitu předseda Senátu Parlamentu ČR Přemysl Sobotka. Zatímco 18letý Jan Kramář, autor oceněných oficiálních stránek města Kojetína, byl přímo osloven k jejich vytvoření představiteli města, 14letý Miloš Havlíček vytvořil nejprve neoficiální stránky Dolní Cerekve  a teprve jejich vítězství v soutěži mu přineslo nabídku od starosty, aby z nich udělal oficiální web tohoto městyse z Vysočiny a nadále se o něj staral.

V jubilejním Zlatém erbu obhájila po pěti letech vítězství Jihlava

První místo v soutěži Zlatý erb 2008, jejíž výsledky byly vyhlášeny 7. dubna na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové, získala v kategorii nejlepší webová stránka města Jihlava . Obhájila tak své vítězství před pěti lety. Nejlepší webové stránky obce má Tlumačov  ve Zlínském kraji a první cenu za nejlepší elektronickou službu dostala stejně jako vloni Praha 6, tentokrát za TV6 , internetovou televizi zaznamenávající dění v tomto pražském obvodě.

Polovině účastníků Junior Internetu již přináší internet peníze

Tři čtvrtiny mladých účastníků projektu Junior Internet by se rády věnovaly internetu v budoucnu profesionálně a polovina si na něm již někdy něco vydělala. Vyplývá to ze statistického průzkumu 310 tvůrců ve věku do 18 let, kteří se přihlásili do některé ze šesti soutěží, jejíž výsledky byly vyhlášeny na konferenci Junior Internet v sobotu 29. března na pražské Fakultě humanitních studií UK v Praze.

Více než dvacet tisíc dětí dnes stráví kouzelnou Noc s Andersenem

Už poosmé spojí své síly knihovny, školy, ústavy sociální péče, domy dětí, občanská sdružení i obecní úřady, aby pozvaly děti do kouzelného světa pohádek. Mezinárodní akci Noc s Andersenem pořádá k podpoře dětského čtenářství, na ukončení kampaně Březen - měsíc internetu a k oslavě Mezinárodního dne dětské knihy Klub dětských knihoven SKIP ČR. Podle aktuálních informací proběhne dnes Noc s Andersenem na 650 místech v ČR, Slovensku, Polsku a Slovinsku a zúčastní se jí více než 20 000 dětí.

Talentovaní mladí lidé se sejdou na konferenci Junior Internet

Již 9. ročník konference Junior Internet se uskuteční v sobotu  29. března na pražské Fakultě humanitních studií UK. Pozváno na ni bylo 310 talentovaných mladých lidí do 18 let, kteří se přihlásili do některé z nominačních internetových soutěží. Jejich vítězové zde představí svoje internetové projekty, webové stránky, grafické práce, mobilní aplikace či eseje o internetu, dále je připraven bohatý program přednášek, prezentací, diskusí a soutěží.

Dejte hlas svému oblíbenému městskému či obecnímu webu

Už jen do čtvrtka 27. března 16 hodin mohou dát uživatelé internetu svůj hlas v soutěži Zlatý erb oblíbeným webovým stránkám města či obce. Cena veřejnosti, kterou předá vítězi představitel BMI sdružení na konferenci ISSS  7. dubna v Hradci Králové, se uděluje na základě počtu zaslaných hlasů uživatelů webových stránek vztažených na jednoho obyvatele obce (podle údajů uvedených na Portálu veřejné správy).

Volná místa na portálu MPSV lze hledat i podle dostupnosti hromadnou dopravou

Více než 102 000 volných míst ze všech úřadů práce obsahuje k dnešnímu dni integrovaný portál Ministerstva práce a sociálních věcí. Při výběru volného místa mohou zájemci hledat i podle dostupnosti hromadnou dopravou do určitého časového intervalu (30, 60, 90 minut). K dispozici je rovněž údaj o čase, ceně takového spojení a potřebném množství přestupů.

V březnu je v knihovnách volný přístup do rozsáhlých tuzemských databází

Až do 31. března mají návštěvníci knihoven v rámci Března – měsíce internetu volný přístup do několika rozsáhlých tuzemských databází. Česká tisková kancelář nabízí volné prohlížení dokumentačních databází Biografie, Země světa, Česká republika, Kraje, Svět, Výročí, Sporty a Evropská unie. Společnost Anopress IT uvolnila přístup do svých databází TamTam s miliony textů a zpráv z českého periodického tisku a elektronických médií a AnopressKOMPENDIUM, kterou tvoří 49 titulů encyklopedického charakteru. Oblast informačních technologií pokrývá databáze Computer Pressu.

Syndikovat obsah